Jedinečný patent pohodlia

Podošva je srdcom každej topánky. Okolo tohto jedinečného základu sme vytvorili a patentovali podošvu sendvičovej štruktúry ISS a stielku bez plastov, ktorá je jedinečne pohodlná. Používame materiály priateľské k prírode.

KOMFORT

Ľahkosť a mäkkosť pre abslútne pohodlie a zníženie únavy v bežných aj v náročných podmienkach.

ODOLNOSŤ

Vysoká odolnosť proti hydrolýze, oderu, a olejom, ale aj teplotám (možnosť sušenia na riadiátore).

FLEXIBILITA

Vysoká pružnosť a stálosť jednotlivých častí.

STABILITA

Vlastnosti, ktoré pomáhajú predchádzať pošmyknutiu, prevencia nehôd pri práci a presunoch.

O krok vpred

„Zaviazali sme sa mať pozitívny vplyv na prírodu a nezanechávať žiadnu uhlíkovú stopu. Ešte nie sme v cieli. Sme však krok ďalej v porovnaní s včerajškom.“

(EPUR)

Podošva ISS Bio

Podošva ISS je unikátom v biorozložiteľnosti. Okrem toho je nadštandardne pohodlná, dá sa dlho nosiť, čím predlžuje čas nákupu novej obuvi a tým chráni obmedzené suroviny našej planéty.

Naša biorozložiteľná obuv je vyrobená z reakčného polyuretánového skeletu, časti sendviča, rozložiteľného penového latexu, bavlnenej a ľanovej stielky, bio opätkového materiálu a z prírodných hovädzích, kozích a ovčíh usní. To všetko sú materiály rešpektujúce prírodu. Vplyvom mikróbov a plesní sa dokáže rozložiť už za cca 25 rokov.

Podošva ISS Dia

Obuv s podošvou ISS Dia je mimoriadne populárna medzi diabetikmi a pacientami so zdravotnými problémami, ktoré vplývajú na dolné končatiny.

Podošva ISS Dia je tvarovateľná podľa chodidla čím zabraňuje vzniku odtlakov. Skelet podošvy je vyrobený z oderuvzdorného polyuretánu. Obsahuje tlmiacu, pružnú a tvarovateľnú vrstvu. Kým stielka z prírodnej usne dovoľuje chodidlu dýchať, zvršok z prírodných materiálov zabezpečí odolnosť voči vonkajším podmienkam. Navyše, podšívka DIATEX vytvára vhodnú mikroklímu.

Podošva ISS Flexi

Pružné vrstvy podošvy ISS Flexi tlmia nárazy, čím chránia chrbticu, kolenné a bedrové kĺby. Tento typ obuvi ocení ktokoľvek, komu záleží na svojom zdraví.

Tlmiace vrstvy synergicky pohlcujú nárazy a tým šetria aj päty a zabraňujú vzniku pätnej ostrohy. Ďalšia tlmiaca sendvičová vrstva vplýva na celkové pohodlie a prevenciu proti otlakom. Skelet podošvy je vyrobený z oderuvzdorného polyuretánu. Podobne ako u iných typov je stielka vyrobená z prírodnej usne, čím dovoľuje chodidlu dýchať. Vrchné prírodné materiály zabezpečujú odolnosť voči vonkajším podmienkam.

Na začiatku bolo zdravie. Postupne sa ukázali nekonečné možnosti.

Pôvodne sa topánky začali vyvíjať špeciálne na základe požiadavky diabetológov pre zabránenie vzniku otlakov diabetikov. Takáto obuv dokázala splniť ich požiadavky na hrúbky tlmiacich mäkkých vrstiev spolu až 14 mm. Navyše sú tieto stielkové vrstvy integrované, zaliate do podošvy, takže sa časom nevyšlapú, ako je tomu pri vkladacích bežných stielkach. Vznikla tak celosvetovo unikátna konštrukcia podošvy, patentovaná v Českej republike, Taliansku, Nemecku a Rakúsku.

Reakčné polyesterové materiály, ktoré tvoria skelet podošvy, sú výnimočné aj dlhou trvanlivosťou nosenia. Umožňujú to vynikajúce mechanicko-fyzikálne parametre ako oderuvzdornosť, pevnosť a pružnosť.

Obuvi s podošvou ISS bolo od roku 1997 vyrobenej desaťtisíce párov bez jedinej pripomienky na tlačenie plantárnej časti nohy – nielen pre diabetikov, ale aj bežnej vychádzkovej, domácej a pracovnej obuvi s elektricky vodivou podošvou.

Všetky naše výrobky majú vlastné meno, vlastnú históriu, vlastnú identitu. Kam povedú ich stopy je len na Vás.

Naše certifikáty a patenty

Certifikáty a patenty